نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شهیدصیادشیرازی از میان افراد متعهد، متخصصان را منصوب می کرد

جانشین رییس گروه مشاورین رهبری

به گزارش خبرنگارمهر، امیر ناصر آراسته امروز سه شنبه در مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالروز شهادت شهیدصیاد شیرزای که در حسینیه لشگر ۲۸ پیاده کردستان برگزارشد، با اشاره به اینکه علاقه ویژه ای به کردستان دارد، گفت: دو سال از عمر خدمتی خود را در دوران دفاع مقدس در این منطقه سپری کردم و در اینجا هم زخمی شدم.

وی عنوان کرد: امام جعفر صادق فرمودند مومنی که متقی، صادق و  سخاوت داشته باشد محبت او در دل مردم جای می گیرد و ماندگار می شود.

وی اظهارداشت: شهید صیاد شیرازی در پرتو خلوص نیت، صداقت و سخاوتی که داشت مورد محبت اقشار مختلف مردم قرار گرفته بود به گونه ای که رهبر معظم انقلاب فرمودند تشییع جنازه این شهید کم نظیر بوده که حاکی از ویژگی های خاص این شهید بوده است.

جانشین رییس گروه مشاورین نظامی رهبر به خصوصیات نظامی شهید صیادشیرازی اشاره کرد و گفت: صیاد اهل فکر و ذکر بود،  ذکر می گفت که در او عشق و فکر می کرد که هدف برای او مشخص باشد.

امیر آراسته ادامه داد: زمانی که خرمشهر به اشغال رژیم بعثی درآمده بود، شهید صیاد شیرازی تدبیر عملیاتی اتخاذ کرد که منجر به وارد شدن ضربه ای سخت به دشمن و پیروزی ما در یکی از عملیات ها و در نهایت فتح خرمهشر شد.

وی اضافه کرد: تدبیر عملیاتی شهید صیاد شیرازی این بود که به جایی حمله کنید که پیروزی در آن قطعی، تلفات خودی حداقل، خط پیوسته دشمن گسسته شود و دشمن تصور حمله به آنجا را نداشته باشد.

این همرزم شهید صیاد شیرازی بیان کرد: این شهید بزرگوار فرمودند برای بهره گیری از بزرگان با تواضع و تکریم برخورد و با جوان ها با تشویق کار کنید.

جانشین رییس گروه مشاورین نظامی رهبر ویژگی دیگر  شهید صیادشیرازی را در انتصاب افراد خواند و گفت: این شهید عزیز لیستی از متعهدین تهیه و در میان این افراد متخصصین را تعیین و منصوب می کردند.

امیر آراسته  با اشاره به اینکه متعهدی که تخصص ندارد و شغلی را می پذیرد متعهد نیست، اضافه کرد: این شهید بزرگوار صداقت، امانت و وفای به عهد را از خصوصیات بارز افراد متعهد عنوان می کرد.