نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کانون توسعه ارزشها دنبال تولید وحدت دانش بنیان باشد

کانون توسعه ارزشها دنبال تولید وحدت دانش بنیان باشد


امام جمعه بافق در دیدار با اعضای کانون توسعه ارزشهای شهرستان:

اولین جلسه کانون توسعه ارزش‌های شهرستان بافق در سال جدید در دفتر امام جمعه محترم جناب حجت الاسلام سعادتفر امروز جمعه عصر ساعت ۱۷:۳۰ در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید.
در این جلسه پس از تلاوت قرآن و گزارش دکتر یاراحمدی عضو هیات مدیره کانون، مهندس درویشی و سرکار خانم اسلامی به نمایندگی سرکار خانم زارع اعضای محترم شورای شهر گزارشی از فعالیت های کانون و شورای شهر ارائه نمودند. سپس آقای ضیایی جانشین هیات مدیره برنامه های سال آینده مرکز را تشریح نمودند. در ادامه ۱۰ تن از اعضای کانون نقطه نظرات خود در خصوص کانون و شهرستان را ارائه نمودند. در ادامه حجت الاسلام سعادتفر نکات ارزشمندی ارائه نمودند که در ادامه خواهد آمد.
حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فر امام جمعه بافق در این دیدار ضمن تبریک سال جدید گفت: امروز ما شرایطی را که در جامعه به سر می بریم یک شرایط متفاوتی برای جریان انقلاب است. جریان انقلاب در چند هشت سال گذشته در یک موضع مطالبه گری قرار داشته، یعنی در برابر یک دولتی که ریل آن با ریل ولایت متفاوت بوده لذا بچه های انقلابی داخل قطار دیگری در حال حرکت بودند.
وی در ادامه افزود: امروز بچه های انقلابی چه بخواهید و چه نخواهید جامعه شما را در موضع پاسخگویی می داند نه در موضع مطالبه گری.
امام جمعه بافق به آسیب های جریان انقلابی شهرستان اشاره و بیان داشت: در جریان انقلابی در حوزه شهرستان چند آسیب داریم، که ما باید از ولایتمداری خود توبه کنیم ما شعار ولایتمداری را یدک کشیدیم اما نه نسبت به فرمایشات رهبری فهم پیدا کردیم و نه جایی که فهم پیدا کردیم تبلیغ و نه آنجایی که فهم و تبلیغ کردیم کار انجام دادیم. یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب وحدت و اتحاد است، حقیقتا بعضی از مواقع با هم متحد نیستیم که این یک آسیب است. اتحاد به این نیست که همه ما ایده آل باشیم اتحاد این است که یکدیگر را بتوانیم تحمل کنیم.
سعادت فر تصریح کرد:اینکه کوچکترین اشکال یا ایرادی در شخص دیدیم اولین گزینه ای که به ذهن ما می رسد این است که وی انقلابی نیست و باید از وی فاصله بگیریم این غلط است. بعضی از مواقع دنبال محور می گردیم و باید این را بدانیم که محور را باید ایجاد کنیم و بعضی از مواقع منیتی که داریم مانع از این می شود که حول یک محور حرکت و باید با یکدیگر همکار و همدل و از هم فاصله نگیریم.
امام جمعه بافق خطاب به اعضای کانون اظهار داشت:. همه ما باید کار کنیم و بعضی از ما واقعا در موضع کار ضعیف و پای کار نیستیم.
سعادت فر به موضع عده ای به بهانه ای برای جداشدن اشاره و خاطرنشان کرد: هر بچه انقلابی یک میوه کامل است، خودش می تواند محور باشد و کاری را انجام دهد.
وی ادامه داد: امروز نظام نیاز به کار دارد و تنگ نظری ها را کنار و دنبال بهانه برای اینکه فرد را انقلابی کنیم نه اینکه دنبال ضد انقلاب کردن فرد باشیم.
سعادت فر در پایان به اعضای کانون توسعه ارزشها در خصوص شعار سال جدید گفت: در مجموعه کانون توسعه ارزشها فرمایشات مقام معظم رهبری که در استان ها داشتند را در سطح شهرستان بومی سازی و دنبال تولید وحدت دانش بنیان باشید، یعنی بفهمیم و علم داشته باشیم که تفرقه آسیب است و بدانیم وحدت مفید و خواست رهبری است.