نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ویژگی های دولت انقلابی و چالش های دولت آینده

ویژگی های دولت انقلابی و چالش های دولت آینده


سلسله جلسات بصیرتی کانون توسعه ارزش های شهرستان بافق (1400-1)

سلسله جلسات بصیرتی کانون توسعه ارزش های شهرستان بافق همراه با تقدیر از رزمندگان پایگاه شهید مطهری با سخنران دکتر زارعی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرکز، پنج شنبه سوم تیرماه بعد از نماز مغرب در مسجد میرزا محمد حسین (پایگاه شهید مطهری) برگزار شد که نکاتی از مطالب ایشان و برنامه های اجرا شده در زیر می آید:

دکتر زارعی: چهار چیز است عامل سقوط دولت هاست،  فاصله گرفتن از اصول، پرداختن به فروع، منصب دادن به نااهلان و به کنار گذاردن نخبگان.

یکی از کارهای دولت قبل ترویج لیبرالیسم وحشی بود و از آن طرف نیز دنبال کردن تغییر ایدئولوژی نظام. به عقیده و باور مردم حمله کرن. و جالب این است که الان که شرایط در شرف تغییر است بایستی بچه های انقلاب با بصیرت و دید باز مطالبه کنند و نظارت نمایند.

دکتر زارعی: مشکلات امروز را می گویم تا چالش های دولت بعدی را بگویم.  رفتار رسانه ای دشمن را نگاه کنید و ببینید در مورد نامزدها چگونه برخورد می کنند و جالب تر عربستان سعودی است که خودش نمی داند انتخابات چیست وآنوقت حامی ۲۵۰ کانال است که برا ما از انتخابات بگویند.

دکتر زارعی: برنامه دشمن اینست که کشور ایران را نیمه جان نگه دارد و دائم در مذاکره قرار دهند تا نخبه ها را دلسرد و فراری دهند، بخصوص جوانان.

فرانسیس فوکویاما در سال ۱۹۸۶ در جلسه ای گفته است ایرانی ها مثل پرنده ای هستند که دو بال شهادت و انتظار دارد و دارای  زره ولایت است و تنها راه مقابله با آن جنگ نرم است و بایستی ارتفاع این پرنده را کم کنیم (یعنی این دو ارزش را کم کنیم) و زره ولایت را بزنیم. و لذا شما بسیجی ها شبکه های اجتماعی را بایستی خوب بشناسید و بشناسانید.

دکتر زارعی: رکورد شکنی های دولت روحانی را ببینید: قیمت خودرو ۶ برابر جهش نرخ طلا و دلار ۱۰ برابر نقدینگی ۳۰۰۰۰۰ برابر شده است. ۱۷۵ هزار طلاق و لذا انتظار نداشته باشید یک شبه دولت بعدی همه این ها را درست کند! بایستی مطالبه گر باشید، باید مدیران عیارسنجی شوند. از نخبه ها بایستی استفاده کنید و مطالبه کنید.

الان نمی دانیم از عدالت فرهنگی صحبت کنیم یا سرقت فرهنگی، هیچ ریل گذاری در خصوص فرهنگ صورت نداده اند. در دولت روحانی ۱۶ شورای عالی از ۲۲ شورا تعطیل بوده است. پست های مهم فرهنگی را پاداش انتخاباتی داده اند و رسانه ها را مستاجر خود کرده اند.

دکتر زارعی در خصوص انقلاب اسلامی و اصول آن فرمودند : انقلاب ها که مقدس هستند و معمولا آن چیزی که از بین می رود، عدالت است، آزادی است و . . . حضرت  امام در منشور روحانیت هشدار می دهند که می ترسم شکست انقلاب از ناحیه خودتان باشد . . . و این شکست اسلام است.

در ادامه دکتر زارعی به سئوالات حاضرین پاسخ دادند و نکات زیر را مطرح نمودند: دولت آقای رییسی در سال اول بتواند شرایط موجود را نگه دارند خوب است. اعتراض در جمهوری اسلامی اعتراض به حق است نه به ناحق مثلا اعتراض دراویش خلافکار به حق نیست و اصلا جای اعتراض ندارند!

تنها انتخابات آزاد در کشور ما صورت می گیرد و در آمریکا، بزرگ برده داران رییس جمهور انتخاب می کنند. در بلژیک اگر رای ندهی حقوق شهروندی شما را حذف می کنند.

در هیچ کشوری اصل نظامشان را به رفراندوم نمی گذارند که امروز شبکه های معاند در حال تبلیغ هستند.

در ادامه جلسه از رزمندگان دوران دفاع مقدس این پایگاه مقاومت توسط فرمانده سپاه شهرستان و مسئولین حاضر تقدیر به عمل آمد.