نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سلسله مباحث معرفتی ـ بصیرتی: جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن

سلسله مباحث معرفتی ـ بصیرتی: جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن


حجت الاسلام سید محمدرضا رضی

جلسه سلسله مباحث معرفتی ـ بصیرتی: جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن با حضور جناب حجت الاسلام رضی روز جمعه ساعت 21 در شهرستان بافق برگزار گردید. نکات مطروحه در جلسه عبارتند از:

کشور ما درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی است و در این شرایط هر روز یک نقطه از اقتصاد مورد هجمه قرار می گیرد. یک روز رب گوجه، یک روز پوشک و روز دیگر سیب زمینی و امروز با افزایش سرسام آور زمین و مسکن روبرو هستیم که کام انسان را تلخ می کند که اصلی ترین عامل آن نفاق و نفوذ است و حمایت خارجی هم دارد. اما اگر از بالا نگاه کنیم می بینیم جبهه مقابل ما که تحمیل کننده جنگ اقتصادی است در شرایط خوبی قرار ندارد. در غرب صنعتی به نام صنعت فکر دارند که کارش سناریو نویسی است که بیش از صد مرکزند که علیه ما عمل می کنند. یکی از این سناریو ها نظریه توسعه اعتدال در کشور ماست و متاسفانه یک شبکه داخلی خواسته یا ناخواسته در زمین سناریوهای آنها بازی می کنند.

دو مثال از نفوذ بزنم آیت الله سید سعید چوب تراش که مجتهد می شود و امتحان خبرگان را می گذرد و از حوزه تهران درخواست کاندیداتوری خبرگان را دارد که متوجه جاسوس بودن او می شوند. آقای عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی است که نفوذی است و زندان است و هر چه کرده است با دستور سیف بوده است. و لذا از بدنه نفوذ و نفاق داخلی می خوریم و با وجود این جبهه جنگ اقتصاد غرب به بن بست رسیده است. مثلا 40 هفته است که فرانسوی ها یکشنبه ها در خیابانند. یا مجلس انگلستان درخواست وزارت گرسنگی داده اند و افول اقتصاد آمریکا را نیز همه قبول دارند.

اقتصاد مقاومتی را برای مردم توضیح نداده ایم و هنوز اجراء نکرده ایم که امید به اجرای آن ما را به آینده امیدوار می کند. امروز با تمام فرازها و فرودها در گام دوم قرار گرفته است و در صورتی که به نسخه انقلاب عمل می کردیم شرایطمان بسیار عالی بود. اما آقایان سرشان را در آخور مذاکره کردند و اگر آقا نبودند جزو معاهده های ترکمن چای و گلستان قرار گرفته بود. لذا بر اساس سخن امیر کلام کسی که با اندرزهای امامش بیدار نشود  به ناچار با لگدهای دشمنش بیدار می شود.

در خصوص ظرفیت های منطقه ای به راهکار مردمی سازی صنایع اشاره نمودند و روش های فعلی توسعه صنعتی منطقه را روش غربی و نئولیبرالی عنوان نمودند و تنها راه برون رفت را مردمی سازی دانستند.

چند نکته باعث شده است که من و دوستان مرا به حرکت وادارد:

1- جنگ تمام عیار اقتصادی و تخصص و تجربه اینجانب

2- نظر رهبری بر جوان گرایی در مدیریت های کشور و دغدغه های دیگر ایشان در اقتصاد و قوانین کشور

در پایان امیدوارم اگر خداوند توفیق دهد مثل قبل خدمتگذار مردم باشیم. در ادامه جلسه حاضرین سئوالات و توضیحات خود را به شرح زیر مطرح نمودند:

- انقلابی بودن در شرایط فعلی کشور اهمیت ویژه ای دارد و سوای از چپ و راست در کشور نیروهای فعال با بصیرت می توانند گام دوم انقلاب را به بار بنشاند.

- در این دوره انشاءالله جوانان دست به دست هم بدهند و دل آقا را شاد کنند تا انقلاب ما ناب بماند و افرادی را مسئولیت بدهیم که آیندگان از ما به نیکی یاد کنند.

- بایستی نگاهمان را ملی کنیم و طبیعتا افرادی را مورد نظرمان باشد که نگاه های بزرگ با بصیرت دینی داشته باشند.

- ما امروز بایستی طرفدار آقا و مستضعفین باشیم و مخالفتمان را با سرمایه دار بی درد اعلام کنیم.

- ما بایستی به دنبال گفتمان انقلاب باشیم و گام دوم انقلاب را جریان سازی کنیم لذا به نتیجه رسیده ایم.