نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سخنرانی دکتر حاجی بابایی به مناسبت روز بسیج اساتید در دانشگاه پیام نور یزد

سخنرانی دکتر حاجی بابایی به مناسبت روز بسیج اساتید در دانشگاه پیام نور یزد


31 شهریورماه روز بسیج اساتید و روز شهادت شهید چمران گرامی باد

دکتر حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه 29 خرداد ماه 1398 میهمان بسیج اساتید استان یزد بود ایشان در مراسمی به مناسبت روز بسیج اساتید و بزرگداشت شهادت دکتر چمران در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور استان یزد سخنرانی می نمود، ضمن تبریک روز بسیج اساتید و گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران مطالب زیر را بیان نمودند:

در ابتدای جلسه ایشان به توافقات آمریکا با کشورهای مختلف اشاره و از بد عهدی های او گفت: توافق شوروی و آمریکا بر سر کلاهک های اتمی اتفاق افتاد که شوروی همه را اجرا ولی آمریکا هیچ کدام را عملی نکرد. مجددا با برژنف بر سر موشک های بالستیک توافق شد که شوروی محدود کرد ولی آمریکا نکرد که به دنبال آن توافقات سالت یک و دو اتفاق افتاد و بعد از آن فشار اقتصادی آمریکا آنقدر زیاد شد که جامعه شوروی را به هم ریخت. دوباره گورباچف ارتباطات با آمریکا رابیشتر کرد و سینمای هالیوود و رستوران های مکدونالد و .... در شوروی گسترش یافت. حتی شخصی به نام جفری ساکس با تخصص رفتارهای روانی اقتصادی به شوروی رفت و توانست جامعه آن روز را به هم بریزد و یکی از عوامل فروپاشی شود. این دشمنی 15 سال ادامه یافت و سیل همه سوسیالیست را برد. پوتین که آمد معتقد بود تمام بدبختی های روسیه به خاطر آمریکاست. مردم نیز به او اعتماد کردند بطوریکه در حال حاضر 85 درصد در روسیه محبوبیت دارد. 

اما شما دیدید که در کشور ما آمریکایی ها وارد شدند. هسته ای ما را متوقف کردند و به دنبال برجام های دو و سه بودند ولی موفق نشدند چرا که حاکمیت ما متفاوت بود و این به خاطر حاکمیت مترقی ولایت فقیه است.
رهبری در سفر نخست وزیر ژاپن به ایران می توانستند ایشان را به حضور نپذیرند ولی دعوت کردند و گفتندترامپ لیاقت نامه و پاسخ ندارد. این سخنان از هیچیک از دیگر مسئولین کشور ما ممکن نبود. بحث من اینجاست که اگر در خصوص برجام عالمانه و مدبرانه عمل نمی شد چه اتفاقی می افتاد.
 
دکتر حاجی بابایی از خصومت دیرینه غربی ها نسبت به اسلام گفت و عنوان نمود: مستشرقین قرانی  استشراق قرآنی را از آخر قرن ششم شروع کردند و اولین ترجمه و دایره المعارف قرانی را اروپاییان نوشتند. تفسیر مذاهب الاسلامی را یک آلمانی نوشت و همه برای این بود که شکلی که می خواهند قرآن را معرفی کنند. هر آنچه انجام داده اند بر علیه اسلام ناب بوده است. اما انقلاب اسلامی ما کاری کرده که خانم مک اولیف کتابی به نام فاطمه در قرآن نوشته است. اما آنها از تمام راه های نفوذ استفاده کردند و حتی کشورها را مستعمره کردند. به شکلی که مرکز بزرگ اسلام را محاصره کردند و تبدیل به اسپانیا شد.
اینکه داعش درست می شود برای محاصره و آندولوسی کردن ایران است. اما امروز امنیت ما تا دیوار رژیم صهیونیستی تعریف می شود و امنیت را برقرار می کند.
 
آقای دکتر حاجی زاده در خصوص عملیات جاسوسی آمریکایی ها گفت: کنار رییس جمهور یوگسلاوی یک جاسوس گذاردند و بعد از شناسایی توسط روسیه اعتراف می کند که من پانزده سال است ارتباطی با آمریکا نداشته ام ولی تنها کاری که کردم انتخاب مسئولین از بین ضعیف ترین ها بوده است و این یکی از مهمترین عوامل سقوط این کشور شد. خیلی از آقایان در کشور ما خائن نیستند ولی اعتقادشان چنان است که مثل نفوذی و خائنین عمل می کنند.
ایشان در بیان اهمیت بصیرت دینی گفت: استاد شهید مطهری می فرماید اسلام یعنی بصیرت. و وقتی نماز شب تبدیل به بصیرت بشود می شود شهید چمران. علم نیز بایستی به عالم بصیرت بدهد نه حجاب و امروز هر آنچه در کشور ما اتفاق می افتد از عدم بصیرت است. مردم علی رغم اینکه دولت، مجلس و قوه قضاییه برایشان درست عمل نکردند و علی رغم مسائل اقتصادی به خیابان نمی آیند و اگر بگویند آمریکا به خلیج فارس می آید می خندند چون به امنیت کشور اعتقاد دارند ولی اگر بگویند تخم مرغ گران می شود می ریزند تو صف چون به دولتی ها و اقتصادی های ما اعتقاد ندارند.
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: به هر ترتیب اقتصاد لیبرال جلو آمده و ارزش های ما به خاطر آن زیر سئوال رفته است و همه مشکلات اقتصادی از آن ناشی شده است. چه کسی نمی فهمد که مردم در شرایط بد اقتصادی هستند پس چرا هر تصمیمی برای ایشان گرفته می شود به هر روشی امکان اجرای آن را می گیرند. مثلا وقتی در مجلس هشدار می دهیم سال 98 سال سختی برای بازنشستگان است باز کسی توجه نمی کند. گاهی وقت ها آنقدر فشار زیاد می شود و آنقدر عوامل نئولیبرال مسئله را می پیچانند تا نتوان کمک کرد. در بودجه سال 98 طبق فرمول دولت به کسی که 2.5 میلیون میگیرد 500 هزار تومان اضافه شده است و کسی که 10 میلیون می گیرد 5 میلیون به حقوقش اضافه شده است. کجا گیر داریم که این اتفاق افتاده است. آخر مردم چطور قبول کنند که داریم عدالت را اجرا می کنیم. منظور مصوبه بالا بردن اعتماد به نظام بود. در سال 98 مشکل کشاورزان را خدا حل کرد، کارمندان و کارگران را نیز برنامه دادیم که درست عمل نکردند.
برنامه ششم تنها برنامه ای است که مجلس نوشته است. در خصوص یارانه ها و سهم مردم از اضافه پرداخت حامل های انرژی ما حساب کردیم شد 87 هزار میلیارد و دولت می گفت 35 هزار میلیارد می شود.
و سال 96 این مبلغ به 102 هزار میلیارد رسید و جالبتر اینکه به حساب دولت هم نمی رفت و نوبخت باید می رفت از وزارت نفتی ها به زور می گرفت. این درآمد برای سال 97 شد 110 هزار میلیارد که به تازگی به حساب دولت رفته بود. لذا دو سال است دکتر نوبخت برای یارانه ها نمی گه پول ندارم و امسال 140 هزار میلیارد از مردم پول می گیریم 40 میلیارد یارانه پرداخت می کنیم و 100 میلیارد را خرج های دیگر می کنند.
 
دکتر حاجی بابایی در انتها توصیه هایی برای اساتید بسیجی داشتند: باید حرکتمان مطالبه گری باشد باید حرف مردم را بزنیم. باید غیر بسیجی ها را دست گیر باشیم. امروز تو جمهوری اسلامی به حرف کسی گوش می دهند که به مردم خدمت کند. یک تکانی بخورید و کسانی که اعتقادی به نظام و مردم و انقلاب ندارند را دستشان را قطع کنید. چطور می شود یک کارمند دیروز، امروز میلیاردها سرمایه داشته باشد و جالب اینکه در هر حرکت اجتماعی باز این آقا جلوتر از بقیه قراربگیرد.
دکتر حاجی زاده ادامه داد: هیچ خیانتی بالاتر از این نیست که کسی به خاطر مسئولیت سرمایه دار شده باشد. بیشتر نارضایتی به خاطر همین است چند نفر از این افراد فاسد کافی است که نظامی را بد نام کنند. یک نماینده نبایستی به هیچ عنوان دور کار اقتصادی برود. کسی که حقوق ناحق و درآمد ناحقی داشته باشد طبیعتا با آمریکا دست می دهد.
باز در خصوص راه حل ها گفت: ما امروز مدیر مسلمانی که مسلمانی را در اداره به کار بگیرد می خواهیم. موشک ها مال اسلام است سیلی آقا به ترامپ به خاطر اسلام و نماز شب بصیر است.
متاسفانه همه احزاب از این اختلاسگر ها دارند ما آدم سالم می خواهیم. زمان بستن دولت دوم روحانی گفتیم وزرا سالم و کارآمد باشند تا کشور را جمع کنند. انقلابی باشند از هر حزبی می خواهند باشند.
خدایا تو شاهد باش مردم ما خوبند. اگر تولید خودرو خوبی ندارند، تولید شهید حججی ها ایشان ما خوب بوده است. اینکه آمریکا نمی تواند تکان بخورد چون رهبری و مردم خودشان را قبول دارند. راهی نداریم که به شهیدان و انقلابمان برگردیم. امروز با شهید دکتر چمران پیمان ببندیم و منادی این باشیم که عامل باشیم و به مردم خدمت کنیم.
80 درصد مشکلات ربطی به آمریکا ندارد و می شود حل کرد ولی همتی در این دولت دیده نمی شود مثلا داشتیم بودجه را می بستیم گفتیم کالای اساسی بدهیم به مردم من تاکید کردم مشخص کنید چه بدهیم، چند بار بدهیم و به چه کسی بدهیم و کسی گوش نداد و در قانون به طور واضح نیامد و لذا تا امروز  که آخر خرداد ماه است دولت هیچ کاری نکرده است. لذا راه اینست که مجلس و قانونگذار به معنای واقعی در راس امور باشد تا مسائل حل شود.