نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سازش با امریکا، نسخه پشیمان‌شده‌ها و از نفس‌ افتاده‌هاست

سازش با امریکا، نسخه پشیمان‌شده‌ها و از نفس‌ افتاده‌هاست


رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان:

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز در آستانه سيزدهم آبان‌ماه روز دانش‌آموز و روز ملي مبارزه با استکبار جهاني، در ديدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجويان با هشدار نسبت به برخي حرکت‌ها و تلاش‌هاي خطرناک براي تحريف حقيقت و منطق ايستادگي امام(ره) و ملت در مقابل امريکا، در اذهان نسل جوان و همچنين القاي اين موضوع که تنها راه حل مشکلات کشور مذاکره و سازش با امريکاست تأکيد کردند: آنچه که مشکلات کشور را حل خواهد کرد، روحيه و تفکر انقلابي به معناي توکل به خدا، اعتماد به درون، شجاعت اقدام و عمل، بصيرت، عمل به توصيه‌هاي امام، ابتکار ورزي، اميدواري به آينده، نترسيدن از دشمن و تسليم نشدن در برابر او است.
 
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مناسبت‌هاي تاريخي روز سيزدهم آبان، برجسته‌ترين آنها را حادثه تسخير لانه جاسوسي دانستند و گفتند: اين روز، در واقع روز جوانان مومن، انقلابي، شجاع، دلاور و مبتکر است که با اقدام خود در تسخير لانه جاسوسي، دشمن را از هرگونه حرکت بازداشتند. 
  
اسناد توطئه‌هاي امريکا را به مدارس و دانشگاه‌ها ببريد
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با يادآوري توصيف امام بزرگوار(ره) از تسخير لانه جاسوسي به عنوان «انقلاب دوم» افزودند: اين توصيف و نامگذاري به دليل توطئه‌ها و خباثت‌هاي امريکا در قبل و بعد از انقلاب، برضد ملت ايران بود، زيرا دولت امريکا از هيچ تلاش و اقدام رسمي و غيررسمي براي به شکست کشاندن انقلاب اسلامي فروگذاري نمي‌کرد و جوانان انقلابي، در آن زمان با تسخير لانه جاسوسي، توطئه او را خنثي کردند. ايشان با اشاره به مدارک به دست آمده از داخل سفارت امريکا خاطرنشان کردند: اين مدارک که به هنگام تسخير لانه جاسوسي، به صورت کاغذهاي خرد شده درآمده بودند و با تلاش و زحمت جوانان انقلابي، جمع‌آوري و بازسازي شدند، عمق توطئه‌ها و دشمني امريکا بر ضدملت ايران را نشان مي‌دهند. رهبر انقلاب اسلامي به تدوين حدود هفتاد جلد کتاب از مدارک به دست آمده از سفارت امريکا اشاره کردند و با انتقاد از بي‌توجهي به اين کتاب‌هاي مهم و ارزشمند، در مدارس و دانشگاه‌ها گفتند: چرا هيچ نشاني از اين کتاب‌ها در مجموعه دروس مدارس و دانشگاه‌ها نيست؟

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأکيد بر لزوم پيگيري اين موضوع از جانب وزير جديد آموزش و پرورش و وزير علوم، در جمع‌بندي اين بخش از سخنان خود افزودند: تسخير لانه جاسوسي در 13 آبان سال 1358، در واقع واکنش طبيعي به توطئه‌ها و دشمني‌هاي ابر قدرتي زياده‌خواه بود که سال‌ها ايران را براي خود 
مي دانست و منابع و ثروت ملت ايران را غارت مي‌کرد، اما با پيروزي انقلاب اسلامي اين کشور از دست او خارج شد. ايشان تأکيد کردند: رهبر اين حرکت بزرگ هم شخص امام(ره) بودند زيرا در همان زمان تحرکات مختلفي براي خنثي کردن حرکت جوانان انقلابي در تسخير لانه جاسوسي در جريان بود اما امام قاطعانه در مقابل آنها ايستاد. 
 
هشدار به پشيمان شده‌ها و از نفس افتاده‌ها
رهبر انقلاب اسلامي سپس به برخي حرکت‌ها و تلاش‌هاي خطرناک براي القاي دو اشتباه در اذهان و افکار عمومي به ويژه جوانان اشاره کردند و گفتند: اين دو اشتباه عبارت است از: 1) ايستادگي امام بزرگوار در مقابل امريکا و اينکه مي‌فرمود: «هرچه فرياد داريد بر سر امريکا بکشيد» از سر تعصب و لجبازي بود. 2) حل مشکلات کشور در گرو مذاکره و سازش با امريکاست. 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: اين دو تفکر غلط از طرف امريکا و همچنين عوامل وابسته آنها و برخي پشيمان شده‌ها و از نفس افتاده‌ها و دنياطلب‌ها، در حال تزريق به جامعه، به ويژه در مطبوعات و دانشگاه‌هاست. ايشان در خصوص تفکر غلط اول گفتند: اينکه تبليغ مي‌کنند ايستادگي امام(ره) در مقابل امريکا به علت تعصب و لجاجت و غرور بوده، به معناي آن است که امام در ايستادگي خود در برابر امريکا منطقي نداشته است! در حالي‌که ايستادگي نظام اسلامي و ملت ايران در برابر امريکا بر اساس استدلال‌هاي کاملاً منطقي است. رهبر انقلاب اسلامي در بيان اين استدلال‌ها افزودند: سياست و ذات دولت استکباري امريکا، براساس افزون‌طلبي و زياده‌خواهي است که در طول ساليان متمادي اين سياست را در نقاط مختلف جهان به ويژه منطقه غرب آسيا و ايران قبل از انقلاب اعمال کرده است، بنابراين اگر در همان ماه‌هاي اول انقلاب کمترين غفلتي مي‌شد و امام در برابر امريکا نمي‌ايستاد، دشمني که از در بيرون شده بود، مجدداً از پنجره وارد مي‌شد. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي يکي ديگر از دلايل منطقي ايستادگي امام در برابر امريکا را، دفاع از ارزش‌هاي انساني خواندند و تأکيد کردند: نظام امريکا با ارزش‌هاي انساني فرسنگ‌ها فاصله دارد و هنگامي که امام(ره) مي‌فرمود «هر چه فرياد داريد بر سر امريکا بکشيد» يعني «مرگ بر دولت و نظامي که هيچ سنخيتي با ارزش‌هاي انساني ندارد.» 
 
نشانه‌هاي نابودي ارزش‌هاي انساني در امريکا
ايشان با اشاره به مناظره‌هاي دو کانديداي انتخابات رياست جمهوري امريکا گفتند: اين دو کانديدا اين روزها حقايق و فجايعي را از داخل امريکا صراحتاً افشا مي‌کنند که ما قبلاً بسيار کمتر از آن را مي‌گفتيم اما عده‌اي باور نمي‌کردند يا نمي‌خواستند باور کنند، اما اکنون اظهارات آنها در مناظره‌ها نشانگر نابودي ارزش‌هاي انساني در امريکاست. رهبر انقلاب اسلامي با استناد به مطالب مناظره‌هاي اخير انتخابات رياست جمهوري امريکا در خصوص تبعيض نژادي و فقر در امريکا و تعلق 90 درصد ثروت امريکا به يک درصد از مردم اين کشور، خاطرنشان کردند: لگدمال شدن ارزش‌هاي انساني و حقوق بشر، تبعيض و نژادپرستي از واقعيت‌هاي امروز جامعه امريکاست. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي يکي ديگر از دلايل منطقي امام براي مخالفت با امريکا را پناه دادن به محمدرضا پهلوي در همان روزهاي اول انقلاب و تلاش براي طراحي مجدد آنچه در کودتاي 28 مرداد 1332 اتفاق افتاد، دانستند و گفتند: امام (ره) با بيان اينکه «هرچه فرياد داريد بر سر امريکا بکشيد» در واقع ملت را بيدار کرد و به آنان آگاهي داد و مانع از شکل‌گيري يک توطئه بزرگ در اوايل انقلاب اسلامي شد. 
‌   
پيوند حل مشکلات به سازش با امريکا غلط و خطرناک است
ايشان با اشاره به توطئه‌هاي مختلف امريکا در اوايل پيروزي انقلاب و حمايت همه‌جانبه از صدام در هشت سال جنگ تحميلي و همچنين عملکرد امريکا بعد از جنگ تا به امروز و به ويژه در موضوع برجام و بعد از آن افزودند: همين چند روز پيش مذاکره‌کننده امريکا در مذاکرات هسته‌اي صراحتاً گفت که «ما بعد از برجام هم ايران را تحريم کرديم»، لذا واقعيت اين است که ما با چنين دولتي طرف هستيم. رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: اگر ملت ايران در دوران امام در مقابل امريکا ايستاد و اگر امروز نيز همچنان بر ضد امريکا شعار مي‌دهد و در مقابل او مي‌ايستد، بر اساس يک منطق محکم و مستدل است. 

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در ادامه به يک تفکر غلط ديگر که امريکايي‌ها و برخي‌ها به دنبال تزريق آن در جامعه هستند، اشاره کردند و گفتند: در اين تفکر که بسيار خطرناک است، گفته مي‌شود اگر ما با امريکا سازش کنيم همه مشکلات کشور حل خواهد شد! ايشان با تأکيد بر اينکه استدلال‌هاي دقيقي براي اثبات دروغ، غلط و فريب بودن اين سخن و تفکر وجود دارد، افزودند: يک نمونه بارز براي اثبات نادرست بودن اين تفکر، موضوع برجام و عملکرد امريکايي‌ها پس از آن است. 
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به سخنان مکرر خود از ابتداي مذاکرات هسته‌اي در خصوص بدعهدي و دروغگويي امريکايي‌ها، خاطرنشان کردند: اکنون ديگر اين من نيستم که مي‌گويم آنها بدعهد هستند، بلکه مسئولان محترم کشور و حتي خود مذاکره‌کنندگان که زحمت بسياري را نيز متحمل شدند، سخن از بدعهدي امريکا مي‌گويند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: در حاشيه نشست اخير مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورک، وزير امور خارجه کشورمان در جلسه وزراي امور خارجه طرف‌هاي مقابل، يک کيفرخواست طولاني از بدعهدي امريکايي‌ها در برجام بيان کرد، که البته آنها جوابي نداشتند. ايشان گفتند: اين واقعيت امريکاست و عده‌اي مي‌گويند برويم با همين امريکا بر سر سوريه، حزب‌الله لبنان، عراق، افغانستان، يمن و حتي مسائل داخلي کشور مذاکره و سازش کنيم! رهبر انقلاب اسلامي افزودند: آيا دولتي که لحظه‌اي از دشمني با ملت ايران فروگذار نمي‌کند، مشکلات کشور را حل خواهد کرد؟
‌   
امريکايي‌ها بدعهد و فريبکارند
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: هدف اصلي امريکا، جلوگيري از رشد و پيشرفت ايران است. آيا مذاکره با اين کشور مشکلات اقتصادي ما را حل خواهد کرد؟ ايشان تأکيد کردند: مذاکره با امريکايي‌ها مشکلات ما را حل نخواهد کرد؛ زيرا اولاً، آنها دروغگو، بدعهد، فريبکار و از پشت خنجر زن هستند و ثانياً، امريکا خودش دچار بحران است و کشور بحران‌زده چگونه مي‌تواند مشکلات يک کشور ديگر را حل کند؟ 
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اذعان مراکز مهم بين‌المللي و حتي خود امريکايي‌ها به وجود بحران اقتصادي، سياسي، بين‌المللي و اخلاقي در امريکا افزودند: اکنون بدهي‌هاي امريکا نزديک به توليد ناخالص ملي اين کشور شده است و براساس شاخص‌هاي جهاني، اين، نشانه بحران است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفتند: آيا چنين کشور بحران‌زده‌اي، به دنبال حل مشکلات اقتصادي ايران است؟ يا اينکه به دنبال استفاده از منابع و ثروت ايران براي رهايي خود از بحران؟
‌    
سخنان نامزدهاي انتخاباتي براي نابودي امريکا کافي است
ايشان در تبيين بحران سياسي در امريکا نيز افزودند: امروز در هر نقطه‌اي از دنيا هر ملتي که بر ضد يک دولت يا حکومت مستبد قيام مي‌کند، اولين شعارش «مرگ بر امريکا»ست. آيا بحران از اين بالاتر وجود دارد؟ رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به طراحي امريکا براي خاورميانه بزرگ با محوريت رژيم صهيونيستي در زمان جنگ 33 روزه لبنان گفتند: اکنون وضع امريکايي‌ها به‌گونه‌اي است که در قضاياي سوريه، عراق، لبنان، يمن و شمال آفريقا درمانده شده‌اند. آيا اين وضعيت، بحران نيست؟ حضرت آيت‌الله خامنه‌اي موقعيت جمهوري اسلامي ايران در منطقه را نقطه مقابل امريکا دانستند و خاطرنشان کردند: به لطف خداوند ملت ايران به واسطه شجاعت، بصيرت و استقامت خود، مشکلات را تحمل کرد و اکنون در منطقه غرب آسيا و منطقه خليج فارس يک چهره درخشان است. ايشان بحران اخلاقي را يکي ديگر از مشکلات جامعه امريکا، به ويژه در ميان سياستمداران و دولتمردان اين کشور برشمردند و افزودند: سخناني که اين دو نامزد انتخابات رياست جمهوري امريکا در هفته‌هاي اخير درباره مسائل غيراخلاقي بيان کردند که احتمالاً حرف بي‌حساب هم نيست، براي نابودي آبروي امريکا کافي است. 
‌   
مذاکره با امريکا مشکلات را حل نمي‌کند، افزايش مي‌دهد
رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد شديد از تلاش براي ترويج گذاره غلط «حل مشکلات کشور در گرو سازش با امريکا است»، تأکيد کردند: مذاکره با امريکا نه تنها مشکلات را حل نمي‌کند بلکه افزايش هم مي‌دهد. 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفتند: مشکلات را بايد خودمان و با اتکا بر توانايي‌ها و نيروهاي جوان در داخل حل کنيم. ايشان جوانان را اميدهاي ملت و آينده‌سازان و اداره‌کنندگان کشور در آينده نه چندان دور خواندند و خطاب به جوانان گفتند: عزيزان من، علاج مشکلات کشور در گرو توکل به خداوند متعال و جوشيدن اراده و استقامت از درون ملت، عزم راسخ، ايستادگي، بصيرت، اعتماد به نفس قوي و ترويج روحيه انقلابي‌گري است.
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: روحيه انقلابي‌گري به معناي داشتن شجاعت در اقدام و عمل، ابتکارورزي براي بن‌بست‌شکني، نترسيدن از دشمن و تسليم نشدن در برابر او، اميد به آينده و ايمان به وعده الهي است. 
‌   
انتقاد از القاکنندگان سازش با دشمن به نام عقلانيت 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفتند: متأسفانه برخي‌ها به جاي ترويج روحيه انقلابي‌گري، به گونه‌اي سخن مي‌گويند و مديريت مي‌کنند که نسل جوان به آينده و انقلاب بي‌اعتماد و از راه امام دور مي‌شود و سپس همين افراد از زمانه شکوه و گلايه مي‌کنند. ايشان افزودند: زمانه را ما مي‌سازيم و اگر مي‌گوييد زمانه بد است بايد ببينيم چگونه عمل کرده‌ايم که تصور مي‌کنيم زمانه بد شده است؟ ايشان تأکيد کردند: هنگامي که ما گام‌هايمان را محکم بر نداريم، به توصيه‌هاي امام عزيز در وصيتنامه عمل نکنيم و به نام آزادي‌گري، مردم و جوانان را به سمت لاابالي‌گري سوق دهيم و به اسم نگاه عقلاني، سازش و تسليم را در برابر دشمن القا کنيم، معلوم است که زمانه بد مي‌شود.  رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به حديثي از حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‌السلام، افزودند: آن حضرت علت واژگوني برخي دل‌ها را که روزي در مسير درست و مستقيم بودند، آلوده شدن به دنيا و محبت‌هاي بي‌جا، جاه‌طلبي، رفيق‌بازي و جناح‌بازي بيان مي‌کنند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي جوانان را به بصيرت روزافزون توصيه و خطاب به جوانان خاطرنشان کردند: مراقب باشيد هر سخني را از هر گوينده‌اي نپذيريد و آنچه که اصل و مهم است انقلاب و راه امام عزيز است و بايد حرف او را حجت بدانيد. ايشان در پايان تأکيد کردند: اگر امام بزرگوار امروز حضور داشت همان نداي ابراهيمي بت‌شکن خود را که زمينه‌ساز بيداري ملت شد، فرياد مي‌کشيد.