نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جهادگران سلامت

جهادگران سلامت


آفرین بر بسیجیان قهرمان

تهران- ایرنا- در شرایطی که کشور درگیر ویروس کرونا است، گروه‌های جهادی خودجوش وارد میدان شده‌اند و کارهایی همچون ضدعفونی کردن مکان‌های مختلف، تولید ماسک و دستکش و ... را انجام می‌دهند که کاربران صفحه‌های مختلف اینستاگرامی با پیوستن به پویش جهادگران_سلامت، تصاویری از این خدمت‌رسانی و عشق‌ورزی به هم‌وطن را منتشر کرده‌اند.   

ترس و وحشت از شیوع ویروس کرونا مدارس و دانشگاه ها، کلاس های ورزش و آموزشی و ... را تعطیل کرده است اما در این میان پرستاران عزم خود را جزم کرده و به حالت آماده باش درآمده اند و شجاعانه در خط اول با کرونا مبارزه می کنند تا بتوانند وطن خود را نجات دهند. به همین دلیل هم در اینستاگرام کمپین پرستاران_فرشته_اند، راه اندازی شده تا شجاعت این قشر زحمت‌کش جامعه به تصویر کشیده شود.

این‌ روزها صحنه‌هایی ناب از جوشش عشق و عاطفه و ایمان در کارزار مبارزه با ویروس کرونا دیده می‌شود که شاید تنها با حال و هوای روزگار دفاع مقدس قابل قیاس باشد. به این صورت که حضور بی‌ادعای گروه‌های جهادی در خاکریز حافظان سلامت جلوه دیگری از همدلی و همراهی ایرانیان را به رُخ جهانیان کشید، آنجا که شور و شعور ایرانی در کوچه و پس کوچه‌های شهر عرصه خدمت‌رسانی و عشق‌ورزی به هم‌وطن می شود؛ یعنی در آستانه سال جدید و در پی شیوع ویروس کرونا، گروه‌های جهادی اعم از سپاه و بسیج به عنوان «جهادگران سلامت» خودجوش وارد میدان شدند و به صورت شبانه‌روزی اقدام به ضدعفونی معابر و آموزش نکات بهداشتی به ویژه در مناطق محروم کردند تا با تزریق امید به جامعه رنگ رنج  را کمرنگ سازند. به همین دلیل هم در اینستاگرام پویش جهادگران_سلامت راه اندازی شده و گروه های و افراد مختلف با پیوستن به این پویش فعالیت های جهادی خود را در آنجا منتشر می کنند.

شیخ محمد مداح

یکی از پست های مهم در اینستاگرام که صفحه های مختلف آن را منتشر کرده اند مربوط به فعالیت های طلبه جوانی است که در گرماگرم جهاد در مبارزه با کرونا، همسر و طفل در بطن همسرش را از دست داده و محجوبانه و غریبانه، دور از چشم دیگران، اشک می ریزد. تصویری که بار دیگر توجهات را به حماسه‌های بزرگ انسانی جلب کرد که در زیر پوست فضای تلخ و غمزده‌ شیوع بیماری کرونا در جریان است. او شیخ محمد مداح است روحانی جهادگر که در یکی از بیمارستان های قم مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی بود و صفحه های مختلف اینستاگرامی با پیوستن به پویش جهادگران_سلامت، تصاویر و ویدئوهایی از او منتشر کرده اند که می تواند در این روزهایی که کشور درگیر ویروس کرونا است نقش مهمی در روحیه دهی به مردم داشته باشد.

سمپاشی و ضدعفونی

یکی از مهمترین فعالیت هایی که می تواند در شکست ویروس کرونا مهم باشد سمپاشی و ضدعفونی کردن معابر و خیابان های شهرهاست که گروه های جهادی مختلف این وظیفه مهم را برعهده گرفته اند. از این رو صفحه های مختلف اینستاگرامی با پیوستن به پویش جهادگران_سلامت، تصاویری از این فعالیت ها منتشر کرده اند. برای نمونه صفحه اینستاگرامی قرارگاه منتقمون به عنوان جنبشی خودجوش و مردمی تصاویری منتشر کرده که نشان می دهد نیروهای جهادی این قرارگاه در حال سمپاشی و ضدعفونی پمپ بنزین ها و سوخت گیری و ضدعفونی خودروها در بابل هستند.

کاربری دیگر در اینستاگرام با پیوستن به پویش جهادگران_سلامت تصاویری از جهادگران سلامت در کهگیلویه و بویراحمد منتشر کرده که در حال ضدعفونی کردن خیابان ها، معابر، ادارات، بیمارستان ها و اماکن عمومی و پررفت و آمد هستند و یا تصاویری دیگر که از جهادگران سلامت در استان های مختلف مانند فارس، همدان، لرستان و ... در اینستاگرام منتشر شده که این افراد در حال ضدعفونی کردن مکان های مختلف شهرها هستند.

تولید ماسک و دستکش

یکی از اقلام مهم و مورد نیاز این روزهای کشور ماسک است که نقش مهمی در جلوگیری از شیوع کرونا دارد اما این روزها شاهد کمبود آن هستیم. به همین دلیل هم عده ای با پیوستن به پویش جهاگران سلامت در کارگاه های خود به صورت مجانی در حال تولید و پخش ماسک در میان مردم هستند که انعکاس وسیعی هم در اینستاگرام پیدا کرده است. برای نمونه یکی از کاربران اینستاگرامی با پیوستن به پویش جهادگران_سلامت تصاویری از هفت کارگاه خیاطی موکب زینبیه(س) بردسیر منتشر کرده که عده ای از جهادگران در حال تولید ماسک هستند.

کاربری دیگر در صفحه اینستاگرام با پیوستن به پویش جهادگران_سلامت، تصاویری از کارگاه جهادی ویژه تولید ماسک در شهرآباد تنگستان منتشر کرده که در حال تولید ماسک و دستکش هستند.